5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Намален притисок на вода за дел од корисниците на Карпош 3

Од ЈП Водовод и Канализација известуваaт дека денеска поради дефект на улична цевка од ф – 400 мм на бул. Илинден бб спроти БМВ сервисот, во периодот од 09.00 часот па се до завршување на работата намален притисок во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од населбата Карпош 3. ( општина Карпош )