5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите ја објавија најновата прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Претежно сончево и тивко.
T= 16 °C, P= 976 hPa, U= 40 %, V= 1 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)