4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Приведен малолетник: управувал возило без документи

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера, околу 12.50 часот, на улицата Вонвардарска во Тетово, привеле 17-годишник од Тетово.

Тој управувал патничко моторно возило „пежо“, со тетовски регистарски ознаки, и не поседувал никакви документи.

Полицијата соопшти дека се расчистува и документира случајот.