20.8 C
Скопје
25. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Снег и во градовите – значителен пад на температурите

Сончево со мала до умерена облачност и студено со засилен, наместа повремено силен северозападен ветер (со брзина и над 80 км/час). Во североисточните делови ќе се задржи пооблачно со провејување на слаб снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 12 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со мала до умерена облачност и студено со засилен северозападен ветер. T= 9 °C, P= 980 hPa, U= 35 %, V= 10 m/s.