4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Повеќемина искасани од кучиња скитници, настрада и малолетно девојче

На 16.11.2023 во 13.40 часот во СВР Битола, Ф.Е.(40) од Битола пријавил дека на ул.„Филип Втори Македонски“ бил каснат од куче скитник.

На 16.11.2023 во 10.50 часот во СВР Куманово, Л.Т.(69) од Куманово пријавил дека на булевар „Октомвриска револуција“ бил каснат од куче скитник.

На 16.11.2023 во 15часот во ОВР Прилеп, П.Д.(41) од Прилеп пријавил дека на ул.„Кеј 9 Септември“ бил каснат од куче скитник .

На 17.11.2023 околу 00.15 часот во СВР Тетово, 41-годишниот Ф.М. од гостиварско Врапчиште пријавил дека неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник.