10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фотографијата е илустративна
МАКЕДОНИЈА

Изгоре рено твинго сред “Рузвелтова”

На 16.11.2023 во 11.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Рузвелтова“ во Скопје, настанал пожар во патничко возило „рено твинго“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на човек(47) од Скопје.

Повредени лица нема.