4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Од струен удар повредени тројца струшки пожарникари, гаселе пожар на покрив

Тројца пожарникари кои гаснеле пожар на покрив од куќа во близина на струшкото село Радожда се повредени од струен удар. Пожарот бил пријавен во куќа во сопственост на А.С. од истото село.

„При интервенцијата со повреди од струен удар се здобиле тројца пожарникари кои го гаснеле пожарот. Тие се пренесени во Општата болница во Струга каде им биле констатирани телесни повреди по што биле пуштени на домашно лекување“, информираат од СВР Охрид.

Оттаму додаваат дека се работи на расчистување на случајот.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“