5.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Дневен хороскоп за 17 ноември 2023

Овен (21 март – 19 април):
Денес е ден да дозволите вашата авантуристичка страна да блесне, Овен. Прифатете ја спонтаноста и не плашете се да пробате нешто ново. Без разлика дали станува збор за ново хоби или поинаков пат до работа, можеби ќе откриете скриени скапоцени камења на патот.

Бик (20 април – 20 мај):
Бик, денес е ден за грижа за себе. Почестете се со мало уживање, без разлика дали тоа е бања со меурчиња, омилена закуска или некое дополнително време за релаксација. Ти го заслужи тоа!

Близнаци (21 мај – 20 јуни):
Вашата брза духовитост и шарм се целосно прикажани денес, Близнаци. Користете ги вашите комуникациски вештини за да се поврзете со другите и да споделите смеа. Вашата позитивна енергија е заразна.

Рак (21 јуни – 22 јули):
Време е да се ослободите од сите долги грижи, Рак. Фокусирајте се на сегашниот момент и опкружете се со позитивност. Посветла перспектива ќе доведе до посветлен ден.

Лав (23 јули – 22 август):
Денес е ден да ја покажете вашата креативност, Лав. Без разлика дали тоа е преку уметност, музика или забавен проект, пуштете ја вашата фантазија. Вашата креативна енергија е извор на инспирација за другите.

Девица (23 август – 22 септември):
Девица, одморете се од вашата вообичаена рутина и истражете нови можности. Промената на пејзажот или обидот за нешто различно може да донесе освежувачка перспектива во вашиот ден.

Вага (23 септември – 22 октомври):
Балансот е клучен денес, Вага. Најдете хармонија во вашите односи и обврски. Малку давање и земање ќе придонесе за создавање позитивна и хармонична атмосфера.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември):
Прегрнете ја вашата мистериозна страна, Шкорпија. Вашата загадочна аура е волшебна, а другите може да бидат привлечени од вашата интригантна енергија. Користете го ова во ваша корист во социјални ситуации.

Стрелец (22 ноември – 21 декември):
Се чека авантура, Стрелец. Без разлика дали станува збор за спонтано патување или пробување нова кујна, излезете од вашата комфорна зона и прифатете ја возбудата на непознатото.

Јарец (22 декември – 19 јануари):
Јарецу, фокусирајте се на вашите цели денес. Вашиот дисциплиниран пристап ќе ви помогне да напредувате кон вашите аспирации. Останете одлучни и продолжете да одите напред.

Водолија (20 јануари – 18 февруари):
Поврзете се со вашиот социјален круг, Водолија. Вашите пријатели може да имаат интересни идеи или планови кои се усогласени со вашите интереси. Соработувајте и уживајте во друштвото на оние околу вас.

Риби (19 февруари – 20 март):
Потопете се во креативноста, Риби. Без разлика дали тоа е преку уметност, пишување или музика, оставете ја вашата имагинација слободно да тече. Вашиот уметнички израз ќе донесе чувство на исполнетост и радост.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“