-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Приведен дилер од Гостивар за издржување затворска казна

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера (14.11.2023) околу 16.00 часот на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, со судска наредба, го привеле 28-годишниот гостиварец А.И..

Тој се барал за издржување на затворска казна од година и пол за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. А.И. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.