4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Неколку скопски општини денеска без струја

Врз основа на добиеното известување од ЕВН, Регионалниот центар за управување со кризи – Град Скопје, известува дека, поради технички интервенции во електро-дистрибутивната мрежа, денеска без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во општините Петровец, Гази Баба и Центар, како и корисници во Катланово.

Во период од 08:30 до 15:00 часот струја ќе немаат корисниците во Катланово: Тотинци, Бадар, Кожле, ЗИК Фазанерија, фирма Арадико, фирма Еуроленд Венгал, цело Катланово, Катлановска Бања, Летевци, с.Брезница,с. Градманци, бензсика пумпа Макпеторл, Окта, објектите околу автопат Скопје-Велес, во близина на Катланово.

Дел од Петровец исто така ќе нема електрична енергија, како и дел од село Ржаничино, М-Лаб, Транс Логистик во општина Петровец.

Во период од 09:00 до 13:00 часот корисниците во село Страчинци во општина Гази Баба ќе немаат струја, а во период од 09:00 до 13:00 часот дел од корисниците од улицата Загребска, црква Св.Јован Крстител во општина Центар ќе остане без електрична енергија.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“