-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

55-годишна жена повредена по пад од тераса на ГТЦ

Полицијата утрово добила пријава дека женско лице паднало на влезот во Градскиот трговски центар во Скопје.

„Денеска, околу 10.05 часот, во СВР Скопје било пријавено дека 55-годишна жена паднала од висина во ГТЦ. Лицето е пренесено на Ургентниот центар ‘Мајка Тереза“, велат од МВР.

Повеќе информации МВР најави во текот на денот.