5.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Македонските социјалдемократи градат прогресивна Европа, Маричиќ е избран за член на претседателството на ПЕС, Шеќеринска останува потпретседателка

Конгресот денеска го избра новото раководство на Партијата на европски социјалисти (ПЕС) меѓу кои останува Радмила Шекеринска, која е реизбрана за потпретседателка на ПЕС.

Македонските социјалдемократи континуирано градат прогресивна и одржлива Европа.

Свој придонес во заложбите и целите на Партијата на европските социјалисти за справување со предизвиците и создавање на нови можности за граѓаните ќе дава и секреторатот за меѓународна соработка Бојан Маричиќ, кој е избран за член на Претседателството на ПЕС.

Овој избор е од исклучителна важност за СДСМ и за Северна Македонија бидејќи преку активноста и учеството во Партијата на европски социјалисти имаме влијание врз економските, политичките и социјалните политики, со што повеќе им се приближуваме и поврзуваме со нашите европски партнери.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“