-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво време да очекувам?

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.