10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без струја делови од скопски Бутел и Карпош

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 8 до 14 часот корисниците од петте социјални згради и зградата што се гради лоцирани на булеварот Босна и Херцеговина (општина Бутел);

– во периодот од 10 до 14 часот корисниците од село Горно Нерези (општина Карпош).