8.8 C
Скопје
29. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Нападнат малолетник во Тетовско, полицијата го расчистува случајот

Триесет и осумгодишниот А. А. од тетовско Горно Палчиште, вчеравечер, во 22.30 часот, во СВР Тетово пријавил дека околу 21 часот пред угостителски објект во селото неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник, извести СВР Тетово.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.