4.8 C
Скопје
28. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без вода поликлиника Букурешт

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација – Скопје, информира дека денеска без вода ќе биде дел од општина Карпош.

– Поради дефект на приклучна цевка ф-80 мм на Бледски Договор бб (поликлиника Букурешт), прекинато водоснабдување ќе има објектот на поликлиниката. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.