4.8 C
Скопје
28. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Тешка сообраќајка на патот Ресен – Битола, патот е во целосен прекин

На 06.11.2023 година од 20.45 часот на магистралниот пат А3 Битола-Ресен, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот е во целосен прекин и се пренасочува по стар пат.

Засега нема дополнителни информации