10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Нула резултати на ДПМНЕ после 2 години локална власт во 40 општини

-ДПМНЕ по 2 години локална власт во 40 општини има нула проекти и безброј нереализирани ветувања од изборните програми. Дополнително во општините под капа на ДПМНЕ граѓаните плаќаат поголеми сметки, соопшти СДСМ.

„Речиси и да нема градоначалник од оваа партија којшто не ги зголемил цените за данок на имот и до 300%, за ѓубретарина, вода, комунални услуги, паркинг.

Наместо развој локалните власти на ДПМНЕ озбезбедија нови долгови и партиски вработувања.

ДПМНЕ ги разочара, ги изневери граѓаните.“ – се вели во соопштението.