20.8 C
Скопје
25. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Нападнат маж на улица во Тетово

Четириесет и тригодишниот тетовец А. С., вчера (5 ноември), во 20 часот, во СВР Тетово пријавил дека претходниот ден околу 21 часот на улицата Борис Кидрич во Тетово, поради недоразбирање, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот, објави СВР Тетово.