4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Филмски бркотници со полиција: Комбе со мигранти се преврти во Велес

Вечерва како што објавува порталот Press24, полно комбе со мигранти вечерва се превртило кај Велес.

Нема информации за бројот на лицата кои биле во возилото, но на видеото се гледа како полицијата се обидува да ги приведе.

Засега нема официјална потврда од МВР за овој настан.