5.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Приведен криминалец од Арачиново, баран со потерница

Денеска (30.10.2023) во 12.15 часот во с.Арачиново, скопско, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.К.(54) од с.Арачиново. Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казна затвор од пет години и девет месеци. Лицето ќе биде предадено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“