10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Трагедија: Почина затвореник од затворот Скопје

На 29.10.2023 во 00.30 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Скопје било пријавено дека осуденикот Н.Е.(65) од Тетово починал во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што претходно бил пренесен поради здравствени проблеми.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.