4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Апсења на Долно Блаце

На 28.10.2023 во 13.15 часот на Граничен премин Долно Блаце, полициски службеници го лишиле од слобода Б.С.(42) од Сојузна Република Германија затоа што при извршена контрола било констатирано дека евидира со мерка „апси“ по барање на Секторот за меѓународна полициска соработка.

Лице било предадено на полициски службеници од Полициската станица Аеродром за понатамошна постапка.