10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Неколку нови случаи на искасани од кучиња скитници

На 28.10.2023 во 18.10 часот во Полициската станица Гази Баба, С.Ц.(20) од Свети Николе, со престој во Скопје, пријавила дека на ул.„Беласица“ во Скопје била касната од куче скитник.

На 28.10.2023 во 13.00 часот во Полициската станица Драчево, С.З.(41) од Скопје пријавил дека на ул.„Живко Фирфов“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 28.10.2023 во 11.20 часот во Полициската станица Гостивар, С.И.(69) од с.Врбјане, со живеалиште во Охрид, пријавил дека на ул.„101“ во Гостивар бил каснат од куче скитник.