4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+БИЗНИС

Од денеска точиме поевтин дизел

Со два денари поевтини дизелот, а бензините останаа со истите цени.

Во моментов дизелот се продава за 82 денари од литар, додека ЕУРОСУПЕР БС – 95 е 81.5 денари/литар, а ЕУРОСУПЕР БС – 98 84 денари/литар.