4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Уапсен скопјанец, нападнал полициска службеничка

Вчера вечер во 20.15 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода 44-годишниот С.М. од Скопје, поради тоа што физички нападнал полициска службеничка која извршувала службени дејствија, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.