4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец од Гостивар

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера (26.10.2023) околу 19.00 часот го лишиле од слобода 57-годишниот гостиварец А.Ц., кој претходно бил пријавен од вработена во продажен објект на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар дека со закана кон неа одзел повеќе производи.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок.