4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БИЗНИС

Мапа на милијардери во Европа

Објавена е мапа на која се гледа колку милијардери има во европските земји.

Мапата, направена според податоците на „Форбс“ и „Јуроп магазин“, се однесува на 2023 година, а богатството се мери во американски долари.

Во земјите од Западен Балкан нема милијардери.

А што се однесува до соседите и другите, има шест милијардери во Грција и двајца во Бугарија.

Понатаму, шестмина во Романија, тројца во Унгарија и 64 во Италија.

Според овие податоци, Германија има најмногу милијардери, дури 126. Во Естонија и Португалија има по еден милијардер.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“