10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Во казино бркале џек пот со фалсификувани долари – од казиното пријавиле во полиција

СВР Велес поднесе кривична пријава против две лица од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело ,,фалсификување на пари“.

На 08.08.2023, од казино било пријавено дека истиот ден пријавените на вработена во казиното и дале 600 долари, во банкноти од по 100 долари, кои со извршено вештачење е констатирано дека се фалсификат.