-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Нови случаи на искасани од кучиња скитници

На 24.10.2023 во СВР Битола В.К.(64) од Битола пријавил дека во близина на спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола бил каснат од куче скитник.

На 24.10.2023 во СВР Битола М.И.(43) од Битола пријавил дека во Битола бил каснат од куче скитник.