1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
+МАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец, наместа со брзина и над 50 km/h.

Во Скопје сончево со мала облачност и со умерен до засилен северен ветер.