1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БИЗНИС

РКЕ токми нови цени на горивата

Утре Регулаторната комисија за енергетика се очекува да ги објави новите цени на горивата.

А во Македонија дизелот се продава 85,5 денари, еуросупер 95 и еуросупер 98 за 87 односно 91 денари. Во моментов нафтата на лондонската берза се движи 92 долари за барел.