22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Три лица искасани од кучиња скитници: две во Битола, едно во Скопје

На 18.9.2023, во 17.45 часот, во Полициската станица Карпош, М. К. (59) од Скопје пријавил дека кај Момин Поток бил каснат од куче скитник.

Истиот ден и во СВР Битола Б. Б. (39) од с. Лопатица, Битолско, пријавил дека во с. Лопатица бил каснат од куче скитник.

65-годишен маж пријавил дека бил каснат од куче скитник во Битолско.

Имено, Г. Р. (65) од с. Новаци пријавил во полиција дека во с. Новаци бил каснат од куче скитник.