10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Променливо облачно со повеќе сончеви периоди претпладне и во јужните делови од земјата. Ќе дува слаб претежно јужен ветер, само во североисточните делови ветерот ќе биде западен. UV=5

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди претпладне и со слаб ветер претежно од југоисточен правец.