10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МАКЕДОНИЈА

Тешко повреден малолетник во сообраќајна несреќа меѓу „југо“ и мотоцикл

Синоќа, во 18.50 часот, во ОВР Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Кичево – Охрид, во близина на Кичево, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „југо“ ,со кичевски регистарски ознаки, управувано од Ф. А. (54) од Кичево и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Кичево.

Во несреќата малолетникот добил тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Кичево.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кичево.