16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

На скопскиот аеродром уапсен државјанин на Турција

Вчера, во 15.30 часот, на граничниот премин Меѓународен аеродром „Скопје“, полициски службеници го лишиле од слобода 21-годишниот О. Г. од Република Турција затоа што при пасошка контрола и проверка во оперативната евиденција било констатирано дека евидирал со мерка „апси“ поради сторено кривично дело по член 386 од Кривичниот законик, извести МВР.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Аеродром за понатамошна постапка.