10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите ја објавија денешната прогноза

Сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и североисточен правец. UV=6

Во Скопје сончево со умерена облачност со слаб до умерен ветер од североисточен правец.