31.8 C
Скопје
19. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Доаѓа сонце: Метеоролозите ја објавија деталната прогноза за следните денови

Следува период на стабилно време со свежи утра, а преку денот ќе преовладува сончево и постепено потопло. До понеделник ќе дува слаб, на места умерен ветер од североисточен правец. Позначително наоблачување се очекува кон крајот на следната работна недела.

Прогноза за 10.09.2023
Минимална температура: 6°C до 16°C
Максимална температура: 27°C до 33°C

Утрото свежо, преку денот претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. UV=7

Прогноза за 11.09.2023
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 27°C до 34°C

Утрото свежо, преку денот претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. UV=7

Прогноза за 12.09.2023
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 26°C до 33°C

Утрото свежо, преку денот претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. UV=7