17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Малолетник падна од приколка на трактор – итно однесен во болница

На 06.09.2023 во 14.10 часот во ОВР Крива Паланка, од Итна медицинска помош при Здравствен дом Крива Паланка било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен малолетник од с.Петралица, кривопаланечко.

Според пријавеното, малолетникот се здобил со повредите при пад од приколка прикачена на трактор. Увид на местото извршила екипа од ОВР Крива Паланка и се преземаат мерки за расчистување на случајот.