22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
+МАКЕДОНИЈА

Фатен крадец на дело во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Денеска (07.09.2023) околу 05.30 часот во Скопје, во трговски центар на подрачје на Карпош, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода М.С.(18) од Скопје. Тој бил затекнат при извршување кривично дело „тешка кражба“ во патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.Ј. од Скопје.

Одземеното било пронајдено, како и предмети со кои го извршил делото. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.