10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МАКЕДОНИЈА

Драма во Центар: Тинејџер нападнат од неговиот 58-годишен сосед

Осумнаесетгодишен скопјанец пријавил дека синоча во 1 часот по полноќ бил нападнат од негов сосед.

„Ф.Т.(18) од Скопје пријавил дека во 01.00 часот на подрачјето на Центар, бил физички нападнат од неговиот сосед М.Ј.(58) од Скопје, кој притоа му се заканил со остар предмет“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.