10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БИЗНИС

Граѓаните ќе имаат парно од 15 октомври

Скопјани ќе имаат топлинска енергија од 15 октомври до крајот на грејната сезона.

Министерот за економија, Крешник Бектеши, изјави дека ЕСМ е подготвено да ги постави топловодот на мостот „Беласица“, откако ќе ги добие соодветните дозволи од Град Скопје.

ЕСМ е подготвена уште од утре да го санира местото на мостот каде треба да поминува топловодот, доаде Бектеши.