25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Претрес во Куманово, пронајден хероин

Вчеравечер, во 20 часот, во Куманово, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода 43-годишниот Н. П. од Куманово, извести МВР.

„При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, бил пронајден и одземен хероин“, соопшти МВР.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.