25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тешко повреден тетовец, бил удрен со „голф“

Вчера, во 10.55 часот, во СВР Тетово е пријавено дека на улицата Благоја Тоска во Тетово, патничко моторно возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, што го управувал 65-годишниот Р. А. од тетовско Ѓермо, удрило во 82-годишниот пешак М. А. од Тетово, извести СВР Тетово.

„Од ударот пешакот добил тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница“, додаваат од СВР Тетово.

Увид извршила екипа од СВР Тетово.