17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Дали ДПМНЕ се плаши од наодите во истрагата на Онкологија што толку очајно злоупотребува болни, прашуваат од СДСМ

Јавноста е сведок на очајни обиди на опозициската ДПМНЕ да ја злоупотребува акцијата на надлежните институции на Онкологија, ги злоупотребува болните и го политизира случајот, реагираат од владејачкиот СДСМ.

„Наместо да ја поздрави акцијата на надлежните институции за расчистување на криминалот на клиниката за Онкологија што се спроведува по 20 години.

Дали ДПМНЕ се плаши од наодите во истрагата?“, прашуваат од партијата на власт.

Одговорноста за криминалот на Клиниката за онкологија, според оваа партија, има име и презиме и врз основа на докази и законска институционална постапка ќе се санкционира секој што е инволвиран, и тоа со години.