23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МАКЕДОНИЈА

Малолетник повреден со остар предмет во Тетово

Четириесетгодишната тетовка Д. М. С., вчеравечер, во 23.30 часот, во СВР Тетово пријавила дека околу 10 часот, на улицата Борис Кидрич во Тетово, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник, извести СВР Тетово.

„Според пријавеното, напаѓачот користел и остар предмет, со кој му нанел повреда“, додаваат од СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.