25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МАКЕДОНИЈА

57-годишна жена прегазена на улица во Кичево

Вчера, околу 21.30 часот, во ОВР Кичево било пријавено дека на улицата 11 Септември во Кичево, патничко моторно возило „ауди“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од М. Ш. (37) од Кичево, удрило во пешакот М. С. (57) од Кичево.

По несреќата, М. С. била пренесена во Општата болница Кичево, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на несреќата извршила екипа на ОВР Кичево.