23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Охриѓанка ставила марихуана и таблета во шише и преку брза пратка ги испратила на маж во психијатриска болница

СВР Битола поднесе кривична пријава против В.У.(22) од Охрид.

Таа се сомничи за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Пријавената, како што соопштија од МВР ставила марихуана и таблета МДМА во шише и како пратка преку брза пошта му го испратила на С.Б.(21) од Охрид, кој бил на издржување судска мерка во судско одделение во ЈЗУ Психијатриска болница Демир Хисар.