10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Град со големина на лешник го погоди Прилеп – возилата застануваа за да избегнат штети

Град со големина на лешник паѓа во Прилеп и околниот регион.

Според информациите автомобилите застануваат на сред пат немајќи каде да се засолнат од невремето кое засега го прави возењето тешко.