20.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
илустрација / Pixabay
МАКЕДОНИЈА

Уште една тешка сообраќајка во Охрид: 20 годишно момче заврши во болница

На 28.08.2023 околу 06.20 часот било пријавено дека на ул.„АСНОМ“ во Охрид се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „хамачи“ со охридски регистарски ознаки, управуван од К.С.(20) од Охрид и патничко моторно возило ,,голф’’ со охридски регистарски ознаки, управуван од П.Ч.(53) од с. Коњско, охридско. По несреќата возачот на моторциклот К.С. бил пренесен во Специјална болница „Свети Еразмо“ во Охрид, каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа до СВР Охрид.